Odszedł wielki człowiek badmintona

Dziś, 12 czerwca 2015 r., ok. godz. 4:00 rano zmarł Wiesław Drewicz:

Rok 2010. Wiesław Drewicz (po lewej) odbiera nagrodę Zachodniopomorskiego Związku Badmintona za zwycięstwo w konkursie "Najlepszy organizator turnieju badmintona w sezonie 2009/2010

Rok 2010. Wiesław Drewicz (po lewej) odbiera nagrodę Zachodniopomorskiego Związku Badmintona za zwycięstwo w konkursie „Najlepszy organizator turnieju badmintona w sezonie 2009/2010″.

opoka badmintona w województwie szczecińskim (od lat 80-tych ubiegłego wieku) i – po zmianach administracyjnych kraju – w województwie zachodniopomorskim (od 1999),
znakomity nauczyciel,
świetny Kolega.


Zarząd ZZBad składa kondolencje żonie Zmarłego, Pani Elżbiecie Drewicz:

Pani Elżbieto,
Pan Wiesław jest i pozostanie na zawsze w naszej pamięci, jako
Osobowość
zachodniopomorskiego środowiska badmintonowego.




Ceremonia pogrzebowa:
Poniedziałek, 15-go czerwca br. o godz. 15.00 w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie przy ul. Jagiełły 27.


Opublikowano badminton, Drewicz, zachodniopomorskie, zarząd, zzbad | Dodaj komentarz

Wyjaśnienie w sprawie kursu trenerskiego

Wyjaśnienie w sprawie kursu trenera – poziom 1, organizowanego w  dniach 29 czerwca – 12 lipca 2015 r. w Piecniku:

1 – wobec zapytań, czy można zgłosić się na kurs po terminie oznaczonym w komunikacie organizacyjnym, informuję, że można to jeszcze uczynić; tę ewentualność przewidziano w pkt. 5)4 komunikatu.
2 – liczba miejsc na kursie jest ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń;
3 – ograniczenie maksymalnej ilości kursantów wynika z polityki szkoleniowej Zachodniopomorskiej Akademii Badmintona:

„nie zależy nam na ilości, zależy nam na jakości”.

Przypomnę, że 1-szym krokiem zgłoszenia jest:
1. dostarczenie mejlem wypełnionego druku zgłoszenia,
2. wpłata zaliczki

Wpłata pozostałej części należnej sumy – w terminie do 20.06 lub według odrębnych uzgodnień.

 

Alicja Stelter
Dyrektor
Zachodniopomorskiej Akademii Badmintona


Opublikowano badminton, dokształcanie, ZAB, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Międzygminne Spotkanie z Badmintonem – wyniki

Wyniki turnieju „Międzygminne Spotkanie z Badmintonem” w Kozielicach, rozegranego 9-go maja br.:

Gra pojedyncza mężczyzn do 45 lat:
1. Piotr Marcinkiewicz (Pyrzyce)
2. Maciej Kamiński (Piaseczno gm. Banie)
3. Bartosz Startek (Szczecin)

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 45 lat:
1. Sylwester Momot (Banie)
2. Piotr Olech (Pyrzyce)
3. Arkadiusz Odachowski (Pyrzyce)

Gra podwójna mężczyzn:
1. Marian Stelter & Wiktor Krupa (POBRZEŻE Koszalin)
2. Maciej Kamiński (Piaseczno) & Arkadiusz Odachowski (Pyrzyce)
3. Sylwester Momot (Banie) & Piotr Marcinkiewicz (Pyrzyce)


Uczestnicy turnieju przed rozpoczęciem gier – jeszcze nie zmęczeni, jeszcze pełni nadziei i oczekiwań:

SONY DSC

SONY DSC



Uczestnicy turnieju, niektórzy, po zakończeniu gier – zadowoleni, choć być może nie wszyscy w stopniu, którego się spodziewali przystępując do rozgrywek, a inni przeszczęśliwi, bo uzyskali niespodziewanie dla samych siebie bardzo dobry wynik:

SONY DSC

SONY DSC



Wszyscy, już po turnieju, przy suto zastawionym stole, przygotowanym przez organizatorów, dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, wyrażając satysfakcję ze świetnej zabawy badmintonowej.

Brawa dla „ludzi od czarnej roboty”:
– Sławomira Momota,
– Anny Klapendy,
– Piotra Klapendy,
a także pewnie jeszcze dla kilku innych bezimiennych bohaterów zaplecza organizacyjnego turnieju.

Opublikowano badminton, banie, kozielice, piaseczno, POBRZEZE Koszalin, pyrzyce, szczecin, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Rewal zaprasza w czerwcu

„WIOSENNA FALA 2015″ – turniej badmintona pod takim tytułem organizowany przez UKS REWAL w Rewalu odbędzie się w dniach 6-7 czerwca br.

Szczegóły na stronie komunikat – WIOSENNA FALA 2015 w Rewalu.

Opublikowano badminton | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Choszcznie – wyniki

Tradycyjnie, od 17 lat, rozgrywane w Choszcznie Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty, organizowane przez Związek Nauczycielska Polskiego Oddział w Choszcznie i przeprowadzone 25-go kwietnia br. przyniosły rozstrzygnięcia:

Gra pojedyncza kobiet do 35 lat
1. EDYTA GAWLAK-WÓJCIK (Suliszewo)
2. JUSTYNA PAWŁOWSKA (Brodnica)
3. ANNA KWIATKOWSKA (Pyrzyce)

Gra pojedyncza kobiet powyżej 35 lat
1. DAGMARA WOJTCZAK (Sławno)
2. ANNA KLAPENDA (Kozielice)
3. MAGDALENA WRÓBLEWSKA (Pyrzyce)
3. MAGDALENA ŁYSAKOWSKA (Szczecin)

Gra pojedyncza mężczyzn do 35 lat
1. MACIEJ ŻOŁNIERZÓW (Choszczno)
2. ADAM BUKOWSKI (Gimnazjum Wrześnica)
3. MARIUSZ FRANKOWSKI (Gniezno)
3. KAMIL MURCH (Gniezno)

Gra pojedyncza mężczyzn 36-50 lat
1. TOMASZ PŁONKA (Choszczno)
2. PAWEŁ MICHALIK (Sławno)
3. ZBIGNIEW DOLATA (Gniezno)
3. DANIEL WOJNIAK (Sławno)

Gra pojedyncza mężczyzn 51-60 lat
1. PIOTR ADAMCZYK (SP Żukowo)
2. JERZY DRÓBKA (Brzeg)
3. SYLWESTER MOMOT (Banie)
3. ANDRZEJ KARCZEWSKI (Brodnica)

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 60 lat
1. ZBIGNIEW SOWIŃSKI (Jabłonowo Pomorskie)
2. MARIAN STELTER (Koszalin)
3. MAREK KREMER (Kraków)
3. ROMAN NASKRĘT (Choszczno)

Gra podwójna kobiet
1. EDYTA GAWLAK-WÓJCIK (Suliszewo) & DAGMARA WOJTCZAK (Sławno)
2. ANNA KLAPENDA (Kozielice) & JUSTYNA PAWŁOWSKA (Brodnica)

Gra podwójna mężczyzn do 50 lat
1. MACIEJ ŻOŁNIERZÓW (Choszczno) & TOMASZ PŁONKA (Choszczno)
2. ZBIGNIEW DOLATA (Gniezno) & JERZY DRÓBKA (Brzeg)
3. KAMIL MURCH (Gniezno) & MARIUSZ FRANKOWSKI (Gniezno)
3. PIOTR ADAMCZYK (SP Żukowo) & ADAM BUKOWSKI (Gimnazjum Wrześnica)

Gra podwójna mężczyzn powyżej 50 lat
1. ZBIGNIEW SOWIŃSKI (Jabłonowo Pomorskie) & WIESŁAW ZYGMUNT (Gniezno)
2. SYLWESTER MOMOT (Banie) & PIOTR KLAPENDA (Kozielice)
3. MARIAN STELTER (Koszalin) & MIROSŁAW MUCHALSKI (Szczecin)
3. MAREK KREMER (Kraków) & ZDZISŁAW KLIŃSKI (Choszczno)

Gra mieszana
1. ANNA KWIATKOWSKA (Pyrzyce) & ANDRZEJ KARCZEWSKI (Brodnica)
2. MAGDALENA ŁYSAKOWSKA (Szczecin) & LESZEK PIÓRKOWSKI (Szczecin)
3. MAGDALENA WRÓBLEWSKA (Pyrzyce) & ARKADIUSZ ODACHOWSKI (Pyrzyce)

W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący: Białopole, Banie, Brodnica, Brzeg, Bydgoszcz, Choszczno, Gniezno, Kraków, Jabłonowo Pomorskie, Koszalin, Pyrzyce, Kozielice, Sławno, Suliszewo, Suwałki i Szczecin.
Oto oni:
znp1

Opublikowano badminton, Choszczno, mistrzostwa Polski, zachodniopomorskie | Dodaj komentarz

Kozielice zapraszają

Organizatorzy:
– Stowarzyszenie Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich
i
– Międzygminna Grupa Nieformalna „Spotkanie z badmintonem”
zapraszają na turniej do Kozielic:

Kozielice PLAKAT

Cieszy kolejny punkt na badmintonowej mapie naszego województwa.
Gmina Kozielice, o której mowa, leży w powiecie pyrzyckim:

kozielice - mapa


Opublikowano badminton, kozielice, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

2-go maja 2015 – OIMWZ – wyniki

W drugim dniu Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego rozgrywanych 2- maja br. w hali Zespołu Szkół w Mścicach grali zawodnicy bez licencji (głównie) i z licencjami, dobierani, jeśli zachodziła tego potrzeba:
– według poziomu umiejętności,
– jeśli w grze było tylko jedno zgłoszenie, zgłoszony był dołączany do inne najbliższej kategorii wiekowo – umiejętnościowej, aby rozegrał obowiązkowo co najmniej jeden mecz, żeby być sklasyfikowanym w swojej kategorii (założenie: zgłoszony 1 gracz [para], nie może być pokrzywdzonym faktem brakiem zgłoszeń przeciwników).
Ponadto, jeśli współzawodniczyli tylko 2 gracze (pary) grali oni do 2-ch wygranych meczy.


Wyniki turnieju:
D11
M: 1. Dawid Jasiński (OSIR BADMINTON Sławno)
2. Jan Bukowski (OSIR)
3. Maciej Kazusek (OSIR)
MM:
1. Jan Bukowski & Maciej Kazusek (OSIR)

D13
K:
1. Magdalena Wojniak (OSIR)
M:
1. Jakub Bolesta (OSIR)
2. Jakub Todys (OSIR)
3. Antoni Jabłoński (OSIR)
MM:
1. Jakub Bolesta & Dawid Jasiński (OSIR)
2. Antoni Jabłoński & Jakub Todys (OSIR)
MK:
1. Jakub Bolesta & Magdalena Wojniak (OSIR)

D17
K:
1. Anna Porożyńska (BŁĘKITNI Jarosławiec)
M:
1. Adam Wyciszkiewicz (BŁĘKITNI)
MK: 1. Adam Wyciszkiewicz & Anna Porożyńska (BŁĘKITNI)

E – kat. umiejętności R
K:
1. Lena Szwed (MACED Polanów)
2. Kinga Piotrzkowska (MACED)
M:
1. Marian Stelter (POBRZEŻE Koszalin)
2. Kamil Wyciszkiewicz (BŁĘKITNI)
KK:
1. Kinga Piotrzkowska & Lena Szwed (MACED)
MM: 1. Bartosz Lemierzewicz & Kamil Wyciszkiewicz (BŁĘKITNI)
2. Wiktor Krupa & Marian Stelter (POBRZEŻE)

E – kat. umiejętności K
M:
1. Bartosz Lemierzewicz (BŁĘKITNI)
2. Wiktor Krupa (POBRZEŻE)
3. Rafał Roman (OSIR)


Szczegółowe wyniki:

2015.05.02 OIMWZ tabele gier (klepnij w ten odnośnik).

Opublikowano badminton, BŁĘKITNI Jarosławiec, Lednik Miastko, Maced Polanów, mistrzostwa województwa, OSIR BADMINTON Sławno, POBRZEZE Koszalin, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz