WOM – IMWZ *2019

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży i Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019 rozegrane zostaną w dniach 5-go (sobota) i 6-go (niedziela) października 2019 r.
Termin zgłoszeń imiennych: do 29 (niedziela) września 2019 r. do godz. 24.00 włącznie.

Trwają jeszcze negocjacje tyczące miejsca przeprowadzenia imprezy.
W ciągu kilku najbliższych dni będzie wiadomo, kto będzie współorganizatorem, obok ZZBad, najważniejszej tegorocznej imprezy naszego Związku.

Reklamy
Opublikowano badminton, imwz, mistrzostwa województwa, wom, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Walne Zebranie Członków Zachodniopomorskiego Związku Badmintona

Uchwała zarządu ZZBad znak US 3/2019:
Na podstawie przepisu & 18 ust. 2 statutu zarząd zwołuje Walne Zebranie Członków (dalej: WZC), które odbędzie się w:
1 – Koszalinie,
2 – dniu 26 października 2019 r.,
3 – terminie: 1-szy termin – godz. 10.00, 2-gi termin – godz. 10.15.

Członek zwyczajny zgłasza swojego delegata wyłącznie w formie pisemnej, 7 dni przed terminem WZC, na adres siedziby Związku. Zgłoszenie musi być podpisane przez uprawnione osoby.
Każdy członek dysponuje, przez swego delegata, liczbą głosów równą 1 (z tytułu członkostwa) plus liczba rozpoczętych lat członkostwa w Związku, pod warunkiem opłacenia wszystkich składek członkowskich, według stanu na 6 dni przed WZC,

Osoba fizyczna mająca uczestniczyć w WZC winna co najmniej 6 dni przed datą zebrania powiadomić mejlem, na adres zzbad@tlen.pl, o swoim zamiarze uczestnictwa w WZC, aby otrzymać informację o adresie, pod którym odbędzie się zebranie. Powyższe rozstrzygnięcie jest spowodowane zamiarem zarządu doboru wielkości lokalu dla faktycznych potrzeb.

Osoby kandydujące do władz Związku winny osobiście uczestniczyć w WZC. WZC może w szczególnych okolicznościach wyrazić zgodę na kandydowanie do władz osoby nieobecnej, jeżeli osoba ta dostarczy wcześniej pisemną zgodę na kandydowanie.

Statut nie ogranicza prawa zgłaszania kandydatów do władz Związku, poza szczególnymi przypadkami.
Oznacza to, że każda osoba fizyczna, która:
• nie jest pozbawiona praw publicznych,
• ma do zaoferowania naszej dyscyplinie (głównie na terenie województwa) swoją pracę i pomysły,
może zgłosić samodzielnie swoją kandydaturę do władz.

Ze względów organizacyjnych kandydaci do władz:
1. zgłaszani przez członka zwyczajnego,
2. zgłaszający się osobiście
winni dokonać zgłoszenia elektronicznego na adres zzbad@tlen.pl w terminie co najmniej 6 dni przed datą odbycia WZC.

Zgłaszający się kandydaci do władz winni określić:
• do jakiego organu zgłaszana jest kandydatura,
• na jaką funkcję lub do jakich czynności zgłaszana jest kandydatura
lub czym kandydat chciałby zajmować się.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień na tle formalnym proszę, aby członkowie zwyczajni zgłaszający swoich delegatów przesłały na adres mejlowy Związku odpis aktualnego wypisu rejestrowego swojego Klubu.

Na podstawie przepisu & 21 ust. 1 pkt. 8/ statutu zarząd uchwala porządek obrad WZC:
1. Otwarcie
2. Uchwalenie regulaminu obrad
3. Wybór przewodniczącego i protokolanta
4. Sprawozdanie zarządu
5. Sprawozdanie komisji rewizyjnej
6. Uchwała w sprawie absolutorium dla ustępującego zarządu
7. Wybory
8. Zmiana statutu
9. Uchwała w sprawie głównych kierunków działania Związku
10. Zamknięcie WZC

Opublikowano badminton | Dodaj komentarz

Dobry sygnał z Dobrej?

Po „numerze”, który w czerwcu br., „wywinął” DUKS-owi OLBRZYM z Dobrej i naszemu Związkowi pan Krzysztof Wrzesień, (nowy) burmistrz Dobrej, mamy obecnie, we wrześniu br., dobry sygnał z kierunku Gminy Dobra. Wkrótce, prawdopodobnie (ostrożność nie zaszkodzi!) powrócimy z turniejami badmintona do miasta Dobra.

Być może istotny wpływ na zmianę stanowiska, przynajmniej stanowiska oficjalnego, burmistrza Września miał artykuł zamieszczony 24 lipca br na łamach „Gazety Łobeskiej” pt. „Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień kontra Zachodniopomorski Związek Badmintona”.

Być może wpływ na zmianę zachowań burmistrza Września ma postępowanie Prokuratora Rejonowego w Łobzie w sprawie kradzieży dokonanej na szkodę naszego Związku i OLBRZYM-a Dobra, dokonanej przez – uwaga, uwaga !!! – wykonującego funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dobra – Edwarda Stanisławczyka. Na dodatek kradzież ta nastąpiła, prawdopodobnie, z polecenia i/lub w porozumieniu z burmistrzem Krzysztofem Wrześniem. Faktem jest to, że policja odebrała od pracownika Urzędu Gminy część ze skradzionych rzeczy i przekazała je prezesowi ZZBad. To może oznaczać, że skradziony sprzęt znajdował się w budynku Urzędu Gminy, czyli był – co najmniej – pod prawną i formalną opieką burmistrza Września.

Opublikowano badminton, Dobra, DUKS OLBRZYM, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Odwołanie rozgrywek ZLLB

Z przykrością zawiadamiam sympatyków badmintona, że tegoroczne rozgrywki Zachodniopomorskiej Letniej Ligi Badmintona zostają odwołane.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości: pan Krzysztof Wrzesień, burmistrz gminy Dobra, pismem z dnia 11 czerwca br. wyraził zgodę na odbycie tej i innych imprez badmintonowych w hali miejskiej w Dobrej, latem br.

Ten sam pan Krzysztof Wrzesień, legalnie wybrany burmistrz gminy Dobra, nieco później podjął ustną decyzję, że turnieje badmintonowe i inne imprezy w miejskiej hali sportowej w Dobrej mogą odbywać się wyłącznie w godzinach 16.00 – 20.00.
Ta „genialna” decyzja pana Krzysztofa Września, legalnie wybranego burmistrza gminy Dobra, w sposób oczywisty uniemożliwia organizowanie turniejów badmintona, przynajmniej na razie, w hali miejskiej w Dobrej.

Ta „arcymądra„, „fantastyczna” i jedyna w swoim rodzaju decyzja pana Krzysztofa Września, wykonującego obowiązki legalnie wybranego burmistrza gminy Dobra, czyni go „mistrzem gospodarności” wśród burmistrzów w Polsce, jeśli chodzi o przysparzanie przychodów gminie, którą zarządza, z tytułu wynajmu obiektów.


Na razie, pozostaje nam:
1. Odwołać imprezę.
2. Poprosić „geniusza gospodarności wśród polskich burmistrzów” o odszkodowanie i zadośćuczynienie za poniesione straty przez organizatorów badmintonowych imprez planowanych latem br. w Dobrej.
3. Cierpliwie poczekać i wrócić za jakiś czas do obiektu nadającego się do organizowania turniejów i innych imprez badmintonowych, które to imprezy równocześnie przynoszą korzyści materialne (np. finansowe) i niematerialne gminie Dobra.

>/a>

Opublikowano badminton, Dobra, DUKS OLBRZYM, turniej, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Zachodniopomorska Letnia Liga Badmintona *2019

W tym roku rozgrywki ZLLB będą odbywały się w soboty.

I runda – 29 czerwca br.

Zgłoszenia imienne – do godz. 14.00 w piątek poprzedzający sobotę rozgrywkową, czyli w przypadku I rundy – 28 bm.

Szczegóły:

Komunikat ZLLB *2019

Opublikowano badminton | Dodaj komentarz

Wyniki OIMWZ *2019

W dniach 15-16 czerwca br. w Dobrej rozegrano Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019.

Komplet wyników zawarty jest w tabelach turniejowych
(naprowadź kursor i puknij).

Opublikowano badminton, Dobra, DUKS OLBRZYM, imwz, mistrzostwa województwa | Dodaj komentarz

Wyniki „Pucharu Firmy Maced”

Rozegrane w dniach 25 i 26 maja br. w Polanowie turnieje pn. „Puchar Firmy Maced” przyniosły następujące rozstrzygnięcia:

Turniej krajowy dla zawodników z licencjami PZBad (25 V):

Gra pojedyncza młodziczek:
1. Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Zuzanna Biel (LUKS „Krokus” Góralice),
3-4. Weronika Aleksandrowicz (SKB „Badminton4all” Sulęcin) i Wiktoria Lewandowska (LUKS „Krokus” Góralice).

Gra pojedyncza młodzików:
1. Bartłomiej Batkus (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Łukasz Chudziński (SKB „Badminto4all” Sulęcin),
3-4. Błażej Lange (MKB „Lednik” Miastko) i Paweł Szach (UKS „Dwójka” Bytów).

Gra podwójna młodziczek:
1. Weronika Aleksandrowicz (SKB „Badminto4all” Sulęcin) & Zuzanna Biel (LUKS „Krokus” Góralice),
2. Julia Godlijewska (UKS „Kometka” Jastrowie) & Wiktoria Lewandowska (LUKS „Krokus” Góralice),
3. Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk) & Zuzanna Mierzejewska (SKB „Badminton4all” Sulęcin).

Gra podwójna młodzików:
1. Błażej Lange (MKB „Lednik” Miastko) & Paweł Szach (UKS „Dwójka” Bytów),
2. Bartłomiej Butkus (UKS „Bursztyn” Gdańsk) & Łukasz Chudziński (SKB „Badminton4all” Sulęcin),
3-4. Wojciech Lebioda & Kacper Pyter (FKB Polanów) i Norbert Maciuszko (FKB Polanów) & Marcin Mikitiuk (UKS OSiR „Badminton” Sławno).

Gra mieszana młodzików:
1. Paweł Szach (UKS „Dwójka” Bytów) & Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Łukasz Chudziński & Weronika Aleksandrowicz (SKB „Badminton4all” Sulęcin),
3. Mateusz Oberzig (UKS „Bliza” Władysławowo) & Wiktoria Lewandowska (LUKS „Krokus” Góralice),

Gra pojedyncza młodziczek mł.:
1. Zofia Redzimska (UKS „Kometka” Jastrowie),
2. Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
3-4. Wiktoria Rajkowska (FKB Polanów) i Monika Wojniak (UKS OSiR „Badminton” Sławno).

Gra pojedyncza młodzików mł.:
1. Igor Skolimowska (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Sebastian Narbut (UKS OSiR „Badminton” Sławno),
3-4. Krystian Morawski (FKB Polanów) i Paweł Oberzig (UKS „Bliza” Władysławowo).

Gra podwójna młodziczek mł.:
1. Wiktoria Rajkowska & Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
2. Martyna Cybulska (MKB „Lednik” Miastko) & Monika Wojniak (UKS OSiR „Badminton” Sławno),
3-4. Milena Bublewicz & Zofia Szul (MKB „Lednik” Miastko) i Natalia Klupś & Zofia Redzimska (UKS „Kometka” Jastrowie).

Gra podwójna młodzików mł.:
1. Paweł Oberzig (UKS „Bliza” Władysławowo) & Igor Skolimowski (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Filip Morawski & Krystian Morawski (FKB Polanów),
3-4. Hubert Gruba &  Wiktor Wyka (MKB „Lednik” Miastko) i Karol Kufta & Piotr Lis (UKS OSiR Badminton” Sławno).

Gra mieszana młodzików mł.:
1. Sebastian Narbut & Monika Wojniak (UKS OSiR „Badminton” Sławno),
2. Filip Morawski & Wiktoria Rajkowska (FKB Polanów),
3. Paweł Oberzig & Marta Czajka (UKS „Bliza” Władysławowo).


Turniej wojewódzki (26 V)

Gra pojedyncza seniorek:
1. Amelia Gryguła (FKB Polanów),
2. Paulina Majtka (FKB Polanów),
3. Wiktoria Tobisz (FKB Polanów).

Gra pojedyncza seniorów:
1. Szymon Cybulski (Miastko),
2. Norbert Miarka (FKB Polanów),
3-4. Maciej Kruszyński (FKB Polanów) i Łukasz Stępniewski (MKB „Lednik” Miastko).

Gra podwójna seniorek:
1. Amelia Gryguła & Wiktoria Tobisz (FKB Polanów),
2. Monika Barańska & Paulina Majtka (FKB Polanów).

Gra podwójna seniorów:
1. Maciej Kruszyński & Norbert Miarka (FKB Polanów),
2. Szymon Cybulski  (Miastko) & Łukasz Stępniewski (MKB „Lednik” Miastko).

Gra mieszana seniorów:
1. Norbert Miarka & Amelia Gryguła (FKB Polanów),
2. Krzysztof Krysa & Anna Januszewska (Kołobrzeg),
3. Mateusz Mazik & Joanna Atras-Sadowska (Polanów).

Gra pojedyncza seniorek mł.:
1. Anna Januszewska (Kołobrzeg),
2. Joanna Atras-Sadowska (Polanów).

Gra pojedyncza seniorów mł.:
1. Krzysztof Krysa (Kołobrzeg),
2. Mateusz Mazik (Polanów).

Gra mieszana seniorów mł.:
1. Krzysztof Krysa & Anna Januszewska (Kołobrzeg),
2. Mateusz Mazik & Joanna Atras-Sadowska (Polanów),
3. Andrzej Ciuła (Polanów) & Paulina Majtka (FKB Polanów).

Gra pojedyncza juniorów mł.:
1. Wojciech Lebioda (FKB Polanów),
2. Kacper Pyter (FKB Polanów),
3. Norbert Maciuszko (FKB Polanów).

Gra pojedyncza młodziczek mł.:
1. Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
2. Wiktoria Rajkowska (FKB Polanów).

Gra pojedyncza młodzików mł.:
1. Szymon Nowakowski („Lotka” Warszewo),
2. Krystian Morawski (FKB Polanów),
3. Kacper Makulus (Szczecin).

Gra pojedyncza żaków:
1. Filip Morawski (FKB Polanów),
2. Marcel Makulus (Szczecin).

Gra pojedyncza krasnalek:
1. Julia Zalas (FKB Polanów) ,
2. Oliwia Słomińska (FKB Polanów).

Gra pojedyncza krasnali:
1. Hubert Gruba (MKB „Lednik” Miastko),
2. Filip Kazimierczak (MKB „Lednik” Miastko),
3-4. Mateusz Dorawa (MKB „Lednik” Miastko) i Waldemar Wójtowicz („Lotka” Warszewo).

Na pierwszym planie: Norbert Miarka, w głębi: Maciej Kruszyński

Od lewej: Mateusz Mazik, Joanna Atras-Sadowska, Anna Januszewska i Krzysztof Krysa

Od lewej: Joanna Atras-Sadowska (Polanów), Marian Pietruszyński (organizator imprezy i trener KFB Polanów) i Anna Januszewska (Kołobrzeg)

Opublikowano badminton, FKB Polanów, Pietruszyński Marian, Polanów, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz