Wielka Noc

Alleluja!
Chrystus zmartwychwstał!

Zmartwychwstanie.

Sebastiano Ricci (1659 – 1734). Olej na płótnie

 

Reklamy
Opublikowano badminton, jezus chrystus, wielka noc, zachodniopomorskie, zmartwychwstanie, zzbad | Dodaj komentarz

Wyniki turnieju o „Puchar przewodniczącego Rady Gminy Polanów”

Rozegrane w Polanowie w dniach:
– 6-go kwietnia br. – krajowy turniej (klasyfikacyjny PZBad-u),
oraz
– 7-go kwietnia br. – wojewódzki turniej
przyniosły rozstrzygnięcia:


TURNIEJ KRAJOWY

Gra pojedyncza juniorek młodszych
1. Joanna Rybak (UKS „Orkan” Przeźmierowo)
2. Amelia Gryguła (FKB Polanów)
3. Różana Cybulka (niezrzeszona) i Zuzanna Sokołowska (MLKS Solec Kujawski)

Gra pojedyncza juniorów młodszych
1. Maciej Kruszyński (FKB Polanów)
2. Antoni Jabłoński (UKS OSiR „Badminton Sławno)
3. Błażej Lange (MKB „Lednik” Miastko)

Gra podwójna juniorek młodszych
1. Różana Cybulka (niezrzeszona) & Joanna Rybak (UKS „Orkan” Przeźmierowo)
2. Joanna Gryguła (FKB Polanów) & Marianna Konkel (UKS „Bliza” Władysławowo)
3. Klaudia Gliwińska & Zuzanna Sokołowska (MLKS Solec Kujawski)

Gra podwójna juniorów młodszych
1. Maciej Kruszyński (FKB Polanów) & Antoni Jabłoński (UKS OSiR „Badminton” Sławno)
2. Wojciech Kamiński & Michał Stępień (UKS „Bursztyn Gdańsk)
3. Błażej Lange MKB „(Lednik” Miastko) & Norbert Maciuszko (FKB Polanów)

Gra mieszana juniorów młodszych
1. Amelia Gryguła (FKB Polanów) & Antoni Jabłoński (UKS OSiR „Badminton” Sławno)
2. Jakub Kolasiński & Zuzanna Sokołowska (MLKS Solec Kujawski)
3. Mateusz Oberzig & Marianna Konkel (UKS „Bliza” Władysławowo)

Gra pojedyncza młodziczek młodszych
1. Lena Jachimek (KS „Badminton” School Gdynia)
2. Zofia Redzimska (UKS „Kometka” Jastrowie)
3. Emilia Szumielewicz (UKS „Orlicz” Suchedniów) i Kaja Ziółkowska (niezrzeszona)

Gra pojedyncza młodzików młodszych
1. Kamil Roman (UKS OSiR „Badminton” Sławno)
2. Michał Makuchowski (LUKS „Krokus” Góralice)
3. Mikołaj Chrzanowski i Szymon Turski (obaj MKS „Orlicz” Suchedniów)

Gra podwójna młodziczek młodszych
1. Wiktoria Rajkowska & Wiktoria Zblewska (FKB Polanów)
2. Emilia Szumielewicz (UKS „Orlicz” Suchedniów) & Kaja Ziółkowska (niezrzeszona)
3. Antonina Cybulka (niezrzeszona) & Lena Jachimek (KS „Badminton” School Gdynia)

Gra podwójna młodzików młodszych
1. Michał Makuchowski (UKS „Krokus” Góralice) & Kamil Roman (UKS OSiR „Badminton” Sławno)
2. Mikołaj Chrzanowski & Szymon Turski (UKS „Orlicz” Suchedniów)
3. Jakub Dulemba (MKS „Orlicz” Suchedniów) & Szymon Gwiazda (UKS „Korona” Pabianice)

Gra mieszana młodzików młodszych
1. Mikołaj Chrzanowski & Emilia Szumielewicz (UKS „Orlicz” Suchedniów)
2. Maciej Liwcza & Zofia Redzimska (UKS „Kometka Jastrowie)
3. Szymon Turski (UKS „Orlicz” Suchedniów) & Kaja Ziółkowska (niezrzeszona)


TURNIEJ WOJEWÓDZKI

Gra pojedyncza juniorów młodszych
1. Wojciech Lebioda
2. Kacper Pyter
3. Norbert Maciuszko i Denis Nakielski (wszyscy FKB Polanów)

Gra podwójna juniorów młodszych
1. Wojciech Lebioda & Kacper Pyter (FKB Polanów)
2. Norbert Maciuszko (FKB Polanów) & Szymon Zajst (MKB „Lednik” Miastko)
3. Jakub Klusek & Maksymilian Kobiec (MKB „Lednik” Miastko)

Gra pojedyncza młodziczek młodszych
1. Wiktoria Zblewska
2. Wiktoria Rajkowska (obie FKB Polanów)
3. Maria Brechko (UKS „Dwójka” Bytów)

Gra pojedyncza młodzików młodszych
1. Krystian Morawski (FKB Polanów)
2. Wiktor Wyka (MKB „Lednik” Miastko)
3. Wiktor Bartoszek (FKB Polanów)

Gra podwójna młodziczek młodszych
1. Wiktoria Rajkowska & Wiktoria Zblewska (FKB Polanów)
2. Maria Brechko & Zofia Kiżewska (UKS „Dwójka” Bytów)

Gra pojedyncza żaków
1. Filip Morawski (FKB Polanów)
2. Filip Pietruszyński (MKB „Lednik” Miastko)

Gra pojedyncza krasnalek
1. Oliwia Słomińska (FKB Polanów)

Gra pojedyncza krasnali
1. Kacper Bronakowski
2. Mateusz Dorawa
3. Filip Kazimierczak (wszyscy MKB „Lednik” Miastko)

Gra pojedyncza seniorek
1. Amelia Gryguła
2. Paulina Majtka (obie KB Polanów)
3. Anna Januszewska (Ustronie Morskie)

Gra pojedyncza seniorów
1. Norbert Miarka
2. Nikodem Ratkowski
3. Hubert Sznyter (wszyscy KB Polanów)

Gra podwójna seniorek
1. Amelia Gryguła (KB Polanów) & Anna Januszewska (Ustronie Morskie)
2. Monika Barańska & Paulina Majtka (FKB Polanów)
3. Joanna Atras-Sadowska (Polanów) & Agnieszka Bylicka (Mrzeżyno)

Gra podwójna seniorów
1. Norbert Miarka & Nikodem Ratkowski
2. Marcel Nowak & Hubert Sznyter (wszyscy KB Polanów)

Gra mieszana seniorów
1. Norbert Miarka & Amelia Gryguła
2. Nikodem Ratkowski & Monika Barańska (wszyscy KB Polanów)

Gra pojedyncza seniorów młodszych
1. Marcin Pietruszyński (Miastko)
2. Mateusz Mazik (Polanów)
3. Mirosław Kabaciński i Krzysztof Krysa (obaj Kołobrzeg)

Gra podwójna seniorów młodszych
1. Piotr Drabik (Mrzeżyno) & Krzysztof Krysa (Kołobrzeg)
2. Mateusz Mazik & Joanna Atras-Sadowska (para mieszana!!!) (Polanów)
3. Krzysztof Jura & Marcin Pietruszyński (Miastko)

Gra mieszana seniorów młodszych
1. Mateusz Mazik & Joanna Atras-Sadowska (Polanów)
2. Krzysztof Krysa (Kołobrzeg) & Anna Januszewska (Ustronie Morskie)
3. Piotr Drabik & Agnieszka Bylicka (Mrzeżyno)

Opublikowano badminton | Dodaj komentarz

Kurs „trener badmintona klasy 2” nie odbędzie się

W terminie ogłoszonym w komunikacie organizacyjnym kursu na trenera klasy 2 w badmintonie, czyli do 31 marca br. ilość zgłoszeń do udziału w kursie była mniejsza od wymaganego minimum.

Po terminie zgłoszeń pojawiły się kolejne zapytania o możliwość zgłoszenia się na tenże kurs.
Zainteresowani otrzymali odpowiedź, że w terminie było za mało zgłoszeń, dlatego kurs został odwołany.

Można zadać sobie pytanie:
– czy lepiej jest przyjąć zgłoszenia po terminie, przekroczyć wymagane minimum liczby kursantów, odbyć kurs i zarobić na kursie?
– czy lepiej jest nie przyjmować zgłoszeń po terminie i zrezygnować z przychodów?
Z punktu widzenia celu strategicznego kursu, którym jest obowiązek organizatora kursu – Zachodniopomorskiej Akademii Badmintona – wyszkolenie trenera kompetentnego, czyli posiadającego umiejętności (trenerskie) i odpowiedzialnego za swoje postępowanie (trenerskie) koniecznym jest nauczenie, już na samym starcie, dotrzymywania terminów, czyli obowiązkowości.
Jedynie słusznym postępowaniem w takiej sytuacji było i jest: odwołanie kursu z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń dokonanych w wyznaczonym terminie.

Przyszli kandydaci na kursy organizowane przez Zachodniopomorską Akademię Badmintona powinni wziąć to pod uwagę, jeśli chcą być kompetentnymi trenerami badmintona.

Opublikowano badminton | Dodaj komentarz

Kolejny sobotnio – niedzielny cykl bojów badmintonowych w Polanowie




Fundacja Klub Badmintona Polanów zaprasza na turniej pn. „PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY POLANÓW”.


W sobotę 6-go kwietnia br. rozegrane zostaną kategorie:
– junior młodszy,
– młodzik młodszy
w ramach współzawodnictwa PZBad.

W niedzielę 7-go kwietnia br. rozegrane zostaną kategorie:
– senior zaawansowany,
– senior młodszy,
– junior młodszy,
– młodzik,
– młodzik młodszy,
– żak,
– krasnal
w ramach rozgrywek amatorów badmintona.

Rozgrywki sobotnie i niedzielne:
– rozpoczynają się o godz. 9.00,
– odbywać się będą w hali sportowej w Polanowie przy ul. Gradowe Wzgórze 5.

Opublikowano badminton, FKB Polanów, Polanów, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Wyniki marcowych turniejów w Polanowie

W Polanowie w dniach 16 i 17 bm. rozegrano:
– w sobotę – Krajowy Turniej: młodzików i młodzików młodszych,
– w niedzielę: Wojewódzki Turniej: seniorów, seniorów młodszych, juniorów młodszych, młodzików młodszych, żaków i krasnali o „Puchar Burmistrza Polanowa”.




Wyniki Turnieju Krajowego

Gra pojedyncza młodziczek
1. Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Hanna Bublewicz (MKB „Lednik” Miastko),
3-4. Zuzanna Dul (UKS „Serw” Sierpc) i Julia Marczyńska (UKS „Przemysł” Poznań).

Gra pojedyncza młodzików
1. Błażej Lange (MKB „Lednik” Miastko),
2. Bartłomiej Butkus (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
3-4. Kacper Pyter (FKB Polanów) i Filip Brzostowski (niezrzeszony).

Gra podwójna młodziczek
1. Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk) & Hanna Bublewicz (MKB „Lednik” Miastko),
2. Zuzanna Dul (UKS „Serw” Sierpc) & Martyna Tatarek (niezrzeszona Wrocław),
3. Julia Godlejewska (UKS „Kometka” Jastrowie) & Julia Marczyńska (UKS „Przemysł” Poznań).

Gra podwójna młodzików
1. Filip Brzostowski (niezrzeszony) & Bartłomiej Batkus (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Mateusz Oberzig (UKS „Bliza” Władysławowo) & Kamil Roman (UKS OSiR „Badminton” Sławno),
3-4. Wojciech Lebioda & Kacper Pyter (FKB Polanów) i Tobiasz Kałka & Wiktor Zieliński (UKS „Przemysł” Poznań).

Gra mieszana młodzików
1. Bartłomiej Butkus & Julia Bajerska (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Błażej Lange & Hanna Bublewicz (MKB „Lednik” Miastko),
3-4. Kamil Roman (UKS OSiR „Badminton” Sławno) & Martyna Tatarek (niezrzeszony Wrocław) i Filip Brzostowski (niezrzeszony) & Zuzanna Dul (UKS „Serw” Sierpc).

Gra pojedyncza młodziczek młodszych
1. Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
2. Zofia Redzimska (UKS „Kometka” Jastrowie),
3-4. Kaja Ziółkowska (niezrzeszona Suchedniów) i Lena Jachimek (KS „Badminton” School Gdynia).

Gra pojedyncza młodzików młodszych
1. Igor Skolimowski (UKS „Bursztyn” Gdańsk),
2. Szymon Lusiak (UKS „Przemysł” Poznań),
3-4. Paweł Oberzig (UKS „Bliza” Władysławowo) i Marek Wójcik (Park Fair Playce Poznań).

Gra podwójna młodziczek młodszych
1. Antonina Cybulka (niezrzeszona) & Lena Jachimek (KS „Badminton” School Gdynia),
2. Maria Marcinkowska & Monika Wojniak (UKS OSiR „Badminton” Sławno),
3. Wiktoria Rajkowska & Wiktoria Zblewska (FKB Polanów).

Gra mieszana młodzików młodszych
1. Adam Wińciaszek (UKS MTB „Smecz” Konin) & Antonina Cybulka (niezrzeszona),
2. Szymon Turski (UKS Orlicz” Suchedniów) & Kaja Ziółkowska (niezrzeszona Suchedniów),
3. Maciej Liwcza & Zofia Redzimska (UKS „Kometka” Jastrowie).


Wyniki Turnieju Wojewódzkiego

Gra pojedyncza seniorek
1. Amelia Gryguła (FKB Polanów),
2. Monika Barańska (FKB Polanów),
3. Paulina Majtka (FKB Polanów).

Gra pojedyncza seniorów
1. Nikodem Ratkowski (Polanów),
2. Norbert Miarka (Polanów),
3-4. Hubert Sznyter (Polanów) i Maciej Kruszyński (FKB Polanów).

Gra podwójna seniorek
1. Amelia Gryguła & Monika Barańska (FKB Polanów),
2. Paulina Majtka (FKB Polanów) & Joanna Atras-Sadowska (Polanów).

Gra podwójna seniorów
1. Norbert Miarka & Nikodem Ratkowski (Polanów),
2. Maciej Kruszyński & Marcel Nowak (FKB Polanów),
3. Miłosz Ryk & Hubert Sznyter (Polanów).

Gra mieszana seniorów
1. Norbert Miarka (Polanów) & Amelia Gryguła (FKB Polanów),
2. Maciej Kruszyński & Monika Barańska (FKB Polanów),
3. Nikodem Ratkowski (Polanów) & Paulina Majtka (FKB Polanów).

Gra pojedyncza seniorów młodszych
1. Mariusz Małyszko (Miastko),
2. Mateusz Mazik (Polanów),
3-4. Robert Gruba (Miastko) i Marcin Pietruszyński (Miastko).

Gra podwójna seniorek młodszych
1. Joanna Atras-Sadowska (Polanów) & Agnieszka Bylicka (Mrzeżyno)
2. Katarzyna Małkiewicz & Jolanta Szczęsna (Miastko),
3. Marzena Barańska & Kaja Zarychta (Polanów).

Gra podwójna seniorów młodszych
1. Robert Gruba & Krzysztof Jura (Miastko),
2. Mariusz Małyszko & Aleksander Sikorski (Miastko),
3. Mateusz Mazik (Polanów) & Piotr Drabik (Mrzeżyno).

Gra mieszana seniorów młodszych
1. Mateusz Mazik & Joanna Atras-Sadowska (Polanów),
2. Andrzej Ciuła & Marzena Barańska (Polanów),
3. Piotr Drabik & Agnieszka Bylicka (Mrzeżyno).

Gra pojedyncza juniorek młodszych
1. Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
2. Wiktoria Rajkowska (FKB Polanów),
3. Izabela Szlachetka (UKS 2 Bytów).

Gra pojedyncza juniorów młodszych
1. Kacper Pyter (FKB Polanów),
2. Norbert Maciuszko (FKB Polanów),
3-4. Maksymilian Kobiec (MKB „Lednik” Miastko) i Szymon Zajst (MKB „Lednik” Miastko).

Gra podwójna juniorek młodszych
1. Wiktoria Rajkowska & Wiktoria Zblewska (FKB Polanów),
2. Anna Lange (KS „Badminton” School Gdynia) & Izabela Szlachetka (UKS 2 Bytów).

Gra podwójna juniorów młodszych
1. Norbert Maciuszko & Kacper Pyter (FKB Polanów),
2. Maksymilian Kobiec & Szymon Zajst (MKB „Lednik” Miastko).

Gra pojedyncza młodziczek młodszych
1. Anna Lange (KS „Badminton” School Gdynia),
2. Karolina Cznadel (FKB Polanów),
3. Maria Brechko (UKS 2 Bytów).

Gra podwójna młodziczek młodszych
1. Maria Brechko & Zofia Kiżewska (UKS 2 Bytów),
2. Karolina Cznadel & Kinga Pytlińska (FKB Polanów).

Gra pojedyncza żaczek
1. Julia Fabiszewska (UKS 2 Bytów),
2. Natalia Kosmacińska (UKS 2 Bytów),
3. Kinga Pytlińska (FKB Polanów).

Gra pojedyncza żaków
1. Filip Pietruszyński (MKB „Lednik” Miastko),
2. Oliwier Pliskowski (MKB „Lednik” Miastko).

Gra pojedyncza krasnalek
1. Julia Zalas (FKB Polanów),
2. Kinga Góral (MKB „Lednik” Miastko),
3. Oliwia Słomińska (FKB Polanów).

Gra pojedyncza krasnali
1. Hubert Gruba (MKB „Lednik” Miastko),
2. Oskar Rekowski (MKB „Lednik” Miastko),
3-4. Jakub Pałczyński (MKB „Lednik” Miastko) i Kacper Bronakowski (MKB „Lednik” Miastko).

Opublikowano badminton, Polanów, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

OIMWZ odwołane

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, które miały zostać rozegrane w dniach 23 i 24 marca br. w Dobrej zostały odwołane.

Przyczyna odwołania: utrudnienia organizacyjne, które w ostatnim momencie (piątek, ok. 13.30) postawił przed naszym Związkiem Krzysztof Wrzesień, nowy burmistrz Dobrej.

Impreza zostanie przeprowadzona w innym terminie.

Opublikowano badminton, Dobra, mistrzostwa województwa, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Turnieje w Sianowie i w Polanowie

W najbliższe dni końca tygodnia odbędą się w dniach 16 i 17 bm. turnieje w:
– Sianowie – IV Ogólnopolski Turniej Badmintona „ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” – w hali sportowej przy SP nr 2 w Sianowie, ul. Dworcowa 26A.
– Polanowie – KRAJOWY TURNIEJ O „PUCHAR BURMISTRZA GMINY POLANÓW” – w hali sportowej w Polanowie, ul Gradowe Wzgórze 5.

Opublikowano badminton, kalendarz imprez, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz