Kategorie wiekowe

W ostatnim czasie zarząd dokonał zmian w „Regulaminie sportowym” polegających na zmianie definicji kategorii wiekowych: dzieci i młodzieży.

Ponieważ pojawiły się problemy interpretacyjne, przypomnę na przykładach, jak należy poprawnie odczytywać oznaczenia poszczególnych kategorii wiekowych:

Kategoria P19:
* definicja: w roku rozgrywania turnieju (2019) (gracz) nie ukończył 19 lat i ma ukończone co najmniej 17 lat,
* przełożenie definicji na praktykę, czyli rocznik uprawniony do startu w tej kategorii wiekowej ustala się przez odejmowanie:
a) od liczby 2019 – liczba 18 (19-1) = 2001
i
b) od liczby 2019 – liczba 17 = 2002.
Uprawnionymi rocznikami do gry w kategorii P19 są: 2001 i 2002.

kategoria P13:
* definicja: w roku rozgrywania turnieju (2019) (gracz) nie ukończył 13 lat i ma ukończone co najmniej 11 lat,
* przełożenie definicji na praktykę, czyli rocznik uprawniony do startu w tej kategorii wiekowej ustala się przez odejmowanie:
a) od liczby 2019 – liczba 12 (13-1) = 2007
i
b) od liczby 2019 – liczba 11 = 2008.
Uprawnionymi rocznikami do gry w kategorii P13 są: 2007 i 2008.

Analogicznie należy postępować w „czytaniu” pozostałych kategorii wiekowych młodzieży i dzieci.

Reklamy
Opublikowano badminton, regulamin, zachodniopomorskie, zarząd, zzbad | Dodaj komentarz

Wyniki 4-tej Gali Badmintona w Lipianach

Zwycięzcami rozgrywek 4-tej Gali Badmintona OLIMPIONIK-a w Lipianach, rozegranej w dniach 23 i 24 bm., są:

Gra pojedyncza dziewcząt U10
1. Płuchowska Nikola (Kraków)
2. Wróblewska Aleksandra (Lipiany)
3. Semkło Sofija (Sianów) i Woźniak Matylda (Sianów)

Gra pojedyncza chłopców U10
1. Makulus Marcel (Szczecin)
2. Sulima Michał (Bełczna)
3. Wójtowicz Waldemar (Szczecin) i Zalewski Sebastian (Bełczna)

Gra pojedyncza dziewcząt U12
1. Kozak Karolina (Góralice)
2. Pachała Iga (Nowogród Bobrzański)
3. Ulanowska Patrycja (Lipiany) i Vreeswijk Natalia (Góralice)

Gra pojedyncza chłopców U12
1. Szymański Konrad (Bełczna)
2. Trojanowski Piotr (Lipiany)
3. Zdrzyniecki Kacper (Nowogród Bobrzański) i Witkowski Marcel (Bełczna)

Gra pojedyncza dziewcząt U14
1. Lewandowska Wiktoria (Góralice)
2. Żarów Martyna (Lipiany)
3. Szydłowska Patrycja (Lipiany)

Gra pojedyncza chłopców U14
1. Grzybek Dawid (Zielona Góra)
2. Franaszek Patryk (Bełczna)
3. Makuchowski Michał (Góralice) i Kufta Karol (Sianów)

Gra pojedyncza dziewcząt U16
1. Hałajda Martyna (Szczecin)
2. Markowska Natalia (Sianów)
3. Kuczyńska Julia (Lipiany) i Ptaszyńska Ola (Kozielice)

Gra pojedyncza chłopców U16
1. Sykuła Mateusz (Lipiany)
2. Rękawek Jędrzej (Lipiany)
3. Czaczkowski Norbert (Szczecin) i Tobołkiewicz Aleksander (Bełczna)

Gra pojedyncza chłopców U18
1. Grzebieniek Łukasz (Lipiany)
2. Łukowski Filip (Lipiany)
3. Gronkowski Wiktor (Kozielice) i Marszałek Adrian (Lipiany)

 

Gra pojedyncza kobiet
1. Guzik – Płuchowska Dominika (Kraków)
2. Grzejdak Dorota (Sianów)
3. Aleksandrowicz Weronika (Sulęcin)

Gra pojedyncza mężczyzn kat. A
1. Matoga Tomasz (Myślenice)
2. Puciato Marcin (Koszalin)
3. Charkiewicz Tomasz (Gorzów)

Gra pojedyncza mężczyzn kat. B
1. Chudziński Łukasz (Sulęcin)
2. Hałajda Sebastian (Łęgi)
3. Wąsowicz Paweł (Nakło nad Notecią)

Gra pojedyncza mężczyzn kat. C
1. Rynkiewicz Jarosław (Szczecin)
2. Zubik Łukasz (Lipiany)
3. Sykuła Mateusz (Lipiany)

Gra pojedyncza mężczyzn kat. 50+
1. Momot Sylwester (Banie)
2. Struensse Andrzej (Bydgoszcz)
3. Bachul Tomasz (Szczecin)

Gra pojedyncza kobiet kat. amator
1. Koziar Magdalena (Koszalin)
2. Włodarczak Arkadiusz (Szczecin)
3. Sot Paweł (Świebodzin)

Gra podwójna kobiet
1. Falkowska Sylwia (Szczecin) / Urbanik Marta (Szczecin)
2. Kowalska Kamila (Szczecin) / Szczykutowicz Katarzyna (Sianów)
3. Koziar Magdalena (Koszalin) / Guse Anetta (Koszalin)

Gra podwójna mężczyzn
1. Puciato Marcin (Koszalin) / Grzywacz Marcin (Sianów)
2. Charkiewicz Tomasz (Gorzów) / Przytulski Andrzej (Sianów)
3. Izbicki Michał (Szczecin) / Polonis Tomasz (Szczecin)

Gra mieszana
1. Guzik – Płuchowska Dominika (Kraków) / Matoga Tomasz (Myślenice)
2. Grzejdak Dorota (Sianów) / Grzywacz Marcin (Sianów)
3. Kowalska Kamila (Szczecin) / Strejko Radosław (Choszczno)

Opublikowano badminton, lipiany, Trojanowski Krzysztof, zachodniopomorskie, ZS Lipiany, zzbad | Dodaj komentarz

Zatwierdzone zostały zmiany w regulaminie sportowym

Zarząd zatwierdził proponowane zmiany w „Regulaminie sportowym Zachodniopomorskiego Związku Badmintona”.

Pełny tekst regulaminu znajduje się na stronie: https://zachpombadminton.wordpress.com/regulaminy/ .


Zatwierdzenie poprawek do regulaminu nie uniemożliwia proponowania innych zmian w regulaminie sportowym.
Każdy osoba mająca swoje przemyślenia może składać do zarządu propozycje zmian z zachowaniem reguł opisanych we wpisie: https://zachpombadminton.wordpress.com/2019/02/23/projektowane-zmiany-w-regulaminie-sportowym/ .

Opublikowano badminton, organizacja, regulamin, zachodniopomorskie, zarząd, zzbad | Dodaj komentarz

Komunikat OIMWZ *2019

Na stronie:

https://zachpombadminton.wordpress.com/komunikat-otwarte-indywidualne-mistrzostwa-wojewodztwa-zachodniopomorskiego/

opublikowany został komunikat organizacyjny Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019.
Impreza odbędzie się w dniach 23 i 24 marca 2019 r. w Dobrej (pow. Łobez).


Termin zgłoszeń imiennych: do godz. 18.00 w niedzielę, 17 marca 2019 r. włącznie.

Opublikowano badminton, Dobra, regulamin, turniej, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Wyniki Babolat Cup *2019

Wyniki 21-go Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona BABOLAT CUP 2019, rozegranego w dniach 16 – 17 lutego 2019 r. w Policach:

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. otwarta
1. Maciej Kowalik
2. Jakub Janaszek
3-4. Mateusz Pietruszka i Wojciech Sajdok

Gra pojedyncza kobiet – kat. otwarta
1. Aleksandra Kołodziej
2. Aleksandra Felska
3-4. Paula Roman i Agata Iskra

Gra podwójna mężczyzn – kat. otwarta
1. Hawel Rafał & Jarecki Radosław
2. Janus Dawid & Kowalik Maciej
3. Kloß Nick & Wysocki Patrick [Niemcy]

Gra podwójna kobiet – kat. otwarta
1. Felska Aleksandra & Kołodziej Aleksandra
2. Falkowska Sylwia & Urbanik Marta
3-4. Czubaszek Sylwia & Sebova Inna i Przybyszewska Magda & Szalaty Sandra

Gra mieszana – kat. otwarta
1. Iskra Agata & Sajdok Wojciech
2. Hawel Mariola & Hawel Rafał
3-4 Jaworek Magdalena & Żuromski Piotr i Okupniak Magdalena & Jaśkowiak Damian

Gra pojedyncza kobiet – kat. 25+
1. Hawel Mariola
2. Niedźwiedź Aleksandra
3. Schlatter Anne [Niemcy]

Gra podwójna kobiet – kat. 25+
1. Cygan Dominika & Okupniak Magdalena
2. Sieciechowicz Karolina & Wojciechowska Marta
3-4. Kowalska Kamila & Szczykutowicz Katarzyna i Jaworek Magdalena & Morawiec Ewa

Gra mieszana – kat. K25+ M30+
1. Wojciechowska Marta & Kwieciński Piotr
2. Żołnierzów Aleksandra & Żołnierzów Maciej
3. Sieciechowicz Karolina & Niewoliński Paweł

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 30+
1. Piróg Robert
2. Palczewski Szymon
3. Lassociński Piotr

Gra podwójna mężczyzn – kat. 30+
1. Janaszek Jakub & Niewoliński Paweł
2. Grzesiak Adam & Łasiński Michał
3-4. Palczewski Szymon & Potorski Jacek i Karl Kevin & Orlik Marco [Niemcy]

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 35+
1. Puciato Marcin
2. Niegrebecki Jacek
3. Janaszek Przemysław

Gra podwójna mężczyzn – kat. 35+
1. Grzywacz Marcin & Puciato Marcin
2. Janaszek Przemysław & Wilczek Mateusz
3. Kowalski Robert & Wild Leszek

Gra mieszana – kat. 35+
1. Cygan Dominika & Suski Michał
2. Kowalska Kamila & Strejko Radosław
3. Selke Edyta & Selke Wojciech

Gra pojedyncza kobiet – kat. 40+
1. Grzejdak Dorota
2. Grzybek Justyna
3. Średnicka Małgorzata

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 40+
1. Hetmański Sławomir
2. Krawiec Dawid
3-4. Pupin Artur & Suski Michał

Gra podwójna kobiet – kat. 40+
1. Grządzielska-Zblewska Urszula & Szleszyńska-Łogosz Joanna
2. Danielak Dorota & Kocimska Anna
3. Selke Edyta & Wdowczyk Marlena

Gra podwójna mężczyzn – kat. 40+
1. Hetmański Sławomir & Pupin Artur
2. Kwieciński Piotr & Żołnierzów Maciej
3. Strejko Radosław & Wyszyński Robert

Gra mieszana – kat. 40+
1. Grzejdak Dorota & Grzywacz Marcin
2. Grzybek Justyna & Grzesiak Adam
3-4. Średnicka Małgorzata & Grabek Krzysztof i Kocimska Anna & Krawiec Dawid

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 40+
1. Grabek Krzysztof
2. Radecki Grzegorz
3. Kowalski Sławomir

Gra podwójna kobiet – kat. 45+
1. Foryta Danuta & Jaskólska Barbara
2. Neumann Dagmar & Szczecina Beata [Niemcy]
3. Cegielska Joanna & Jędrzejewska Renata

Gra podwójna mężczyzn – kat. 45+
1. Cimosz Adam & Kowalski Sławomir
2. Chrzęszczyk Piotr & Radecki Grzegorz
3-4. Raj Benno & Stiens Klaus [Niemcy] i Biały Paweł & Zianowicz Bogdan

Gra mieszana – kat. 45+
1. Jaskólska Barbara & Chrzęszczyk Piotr
2. Szczecina Beata & Stiens Klaus [Niemcy]
3. Neumann Dagmar & Bandermann Stephan [Niemcy]

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 50+
1. Charkiewicz Tomasz
2. Bartosz Tomasz
3. Biały Paweł

Gra podwójna mężczyzn – kat. 50+
1. Bartosz Tomasz & Bartosz Zbigniew
2. Cytlau Marek & Matecki Robert
3. Bandermann Stephan & Gaedke Lars [Niemcy]

Gra mieszana – kat. 50+
1. Foryta Danuta [Polska] & Raj Benno [Niemcy]
2. Jędrzejewska Renata & Leśniewicz Piotr
3. Ostrowska Iwona & Stećko Marek

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 55+
1. Bartosz Zbigniew
2. Manthey Frank [Niemcy]
3-4 Żurek Ireneusz i Lipiński Piotr

Gra podwójna mężczyzn – kat. 55+
1. Adamczyk Mirosław & Dorna Zbigniew
2. Alnajjar Boulos [Niemcy] & Ziółkowski Marek [Polska]
3-4 Manthey Frank & Rothe Uwe [Niemcy] i Lipiński Piotr & Muchalski Mirosław [Polska]

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 60+
1. Pawluk Ryszard
2. Ziółkowski Marek
3. Osadnik Jacek

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. 65+
1. Struensee Andrzej
2. Alnajjar Boulos [Niemcy]
3. Aepler Walter [Niemcy]

Gra podwójna mężczyzn – kat. 65+
1. Aepler Walter & Tauwald Gunther [Niemcy]
2. Matusewicz Marian & Zacharzewski Lech
3. Ptaszyński Jerzy & Struensee Andrzej

Gra pojedyncza kobiet – kat. otwarta amator
1. Urbanik Marta
2. Niedźwiedź Aleksandra
3-4. Patalas Katarzyna i Hałajda Martyna

Gra pojedyncza mężczyzn – kat. otwarta amator
1. Tarnowski Maciej
2. Haase Maciej
3. Starosielec Miron

Gra podwójna kobiet – kat. otwarta amator
1. Falkowska Sylwia & Urbanik Marta
2. Przybyszewska Magda & Szalaty Sandra
3-4. Grzybek Joanna & Grzybek Justyna i Frąckowiak Maria & Sieradzka Karolina

Gra podwójna mężczyzn – kat. otwarta amator
1. Pawlaczyk Kamil & Piróg Robert
2. Izbicki Michał & Polonis Tomasz
3-4. Chojnacki Jacek & Przybyszewski Kamil i Lassociński Piotr &
Tarnowski Maciej

Gra mieszana – kat. otwarta amator
1. Sieradzka Karolina & Cichocki Jakub
2. Szalaty Sandra & Chojnacki Jacek
3-4. Grzybek Justyna & Pawlaczyk Kamil i Czubaszek Sylwia & Pierzyński Mateusz

Gra pojedyncza kobiet 35+ amator
1. Kowalska Kamila
2. Koziar Magdalena
3-4. Selke Edyta i Łakos Lucyna

Gra pojedyncza mężczyzn 30+ amator
1. Nowakowski Łukasz
2. Masłowski Marcin
3-4. Kowalski Emil i Wild Leszek

Gra podwójna mężczyzn 30+ amator
1. Kühn Lars & Panecke Frank [Niemcy]
2. Karl Kevin & Orlik Marco [Niemcy]
3-4. Palczewski Szymon & Partyka Mateusz i Rathnau Radosław & Łobaczewski Adam

Gra pojedyncza mężczyzn 40+ amator
1. Grzywacz Marcin
2. Wojdyła Wojciech
3-4. Hałajda Sebastian & Drewicz Bartek

Gra podwójna mężczyzn 40+ amator
1. Grzywacz Marcin & Wild Leszek
2. Dymowski Piotr & Józwik Marek
3. Alnajjar Boulos & Stiens Klaus [Niemcy]

Gra pojedyncza mężczyzn 50+ amator
1. Lipiński Piotr
2. Stećko Marek
3-4. Jakimiec Tadeusz & Żurek Ireneusz

Gra podwójna mężczyzn 50+ amator
1. Biały Paweł & Pniewski Marek
2. Lipiński Piotr & Tarnowski Kajetan
3-4. Bandermann Stephan & Gaedke Lars [Niemcy] i Słojewski Marcin & Żuromski Jacek

Gra pojedyncza RADOSNY AMATOR
1. Nowakowski Szymon
2. Komęza Jarosław
3-4. Balcerek Jarosław i Stanulewicz Aleksandra

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

Opublikowano babolat cup, badminton, police, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz

Projektowane zmiany w regulaminie sportowym

Zarząd przygotowuje zmiany w „Regulaminie sportowym ZZBad” polegające na dostosowaniu definicji kategorii wiekowych do obowiązujących wg przepisów BWF i BE.
Proponowane zmiany są zaznaczone tekstem w kolorze czerwonym, zamieszczonym pod tekstem w dotychczasowym brzmieniu.
Te zmiany mają obowiązywać od OIMWZ, które odbędą się w dniach 16 i 17 marca 2019 r. w Dobrej.
Projekt zmian został opublikowany, aby każdy z zainteresowanych Czytelników tej strony mógł wnieść swoje uwagi i propozycje zmian czy poprawek.
Projekt zmian: REGULAMIN SPORTOWY ZZBAD z projektowanymi zmianami.


Propozycje zmian proszę przesyłać na adres: zzbad@tlen.pl podając:
1. który przepis zmienić,
2. treść proponowanej zmiany
3. maksymalnie 3-zdaniowe uzasadnienie.

Opublikowano badminton, regulamin, zachodniopomorskie, zarząd, zzbad | 1 komentarz

Szczegóły regulaminowe 4 Gali Olimpionika

Szczegóły regulaminowe 4-tej Gali Olimpionika w Lipianach, która odbędzie się w dniach 23 – 24 lutego br. opisane są w Regulaminie…” (naprowadź kursor i puknij).

Termin zgłoszeń – do 20 lutego włącznie.

Opublikowano badminton, lipiany, zachodniopomorskie, zzbad | Dodaj komentarz